Przegrana polskich siatkarek. Na sukces mam dużo czasu

Od czasu „ Złotek” Andrzeja Niemczyka nie mieliśmy tak utalentowanej i zgranej drużyny siatkarek. Przypomnijmy, że ostatnie sukcesy polskie  siatkarki osiągnęły w 2003 r. zdobywając po raz pierwszy w historii złoty medal mistrzostw Europy, pierwszy medal po 32 letniej przerwie. Po wodzą tego samego trenera polska reprezentacja powtórzyła swój sukces w 2005 roku. 

Wszyscy znający historie tego wielkiego polskiego selekcjonera wierzyli, że Polki pokonają Turczynki. Niestety tak się nie stało. Turcy doskonale znają polską szkołę trenerską  m.in. dlatego, że trener Niemczyk pracował z Tureckimi zawodniczkami, gdyż kierował w latach 90 zespołami Eczacibasi Stambuł i Vakifbank Ankara zdobywając tytuły mistrza Turcji w latach 1997-1999 oraz w 2001. 

Nasz zespół pod wodzą trenera Jacka Nawrockiego został pokonany przez Turczynki w półfinale. A szanse na brązowy medal Mistrzostw Europy odebrał Polką Włoszki. Nasza młoda drużyna się nie podaje i będzie walczyć o dalsze sukcesy. Miejmy nadzieję, że na miarę „Złotek” Andrzeja Niemczyka.

Więcej informacji: https://www.tvp.info/44303625/me-siatkarek-braz-poza-zasiegiem-polki-nie-daly-rady-wloszkom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *